خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب پنجم محرم

بسم الله الرحمن الرحیم

شب پنجم محرم الحرام ۱۴۳۸ – ۱۳۹۵/۰۷/۱۶

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی

فایل فشرده pdf خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب پنجم محرم ۱۴۳۸

 

 

حضرت امام می فرمایند : همه جا محضر امام حسین است،  مهم  منبر ها محضر امام حسین است .

 

کلید رمز پیروزی انقلاب اسلامی ، کلید رمز پیروزی انقلاب روح الله ، یک کلمه است، حسین.

اساسا امام بزرگترین انقلاب اون موقع را به پیروزی رسوند ، فقط و فقط، با نام حسین، امام خمینی(ره) با نام حسین معجزه کرد . کربلا ، سرزمینی است که با نام حسین سبز گردیده حیات پیدا کرد. این مجالس چون با نام حسین برقرار می شود ، در این مجلس همان کلید رمز پیروزی روح الله است . اراکی این افتخار را دارند که بگویند امام متولد و بزرگ شده شهر ما هستند و در اینجا تحصیل کرده است. این مجالس چون نام حسین همراهش است، موجب حیات میشود . حیات دل ها! حیات قلوب! تو این مجالس انسان پر پرواز پیدا میکند. مجالس امام حسین کلاس درس است! مجالس امام حسین بحث روز است! مجالس امام حسین برنامه فرداست ! مجالس امام حسین طرحی برای اداره جهان است! 

 

این عزاداری ها، این سینه زنی ها، این روضه خوانی ها و…..  به ما حیات میدهد. این مجالس برای این است که ما حسین را بشناسیم  و حسینی شویم، چرا؟ چون حسین یک جریان جاری است، حسین یک جریان ادامه دار است. دیروز حسین بوده، امروز صدای حسین به گوش میرسد، دیروز حسین بوده و امروز هم حسین در میدان است.

 

فقط قیافه ها تغییر کرده، چطور؟ دیروز شمر بود با اون قیلفه امروز شمر زمانه با این قیافه، دیروز حرمله بود با اون قیافه امروز اسراییل است با این قیافه.

 

                                          بیاییم دشمنان حسین زمانه را بشناسیم

 

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب پنجم محرم