خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب چهارم محرم

بسم الله الرحمن الرحیم

شب چهارم محرم الحرام ۱۴۳۸ – ۱۳۹۵/۰۷/۱۵

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی

فایل فشرده pdf خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب چهارم محرم ۱۴۳۸

 

هیئت ها خیمه های اباعبدالله هستند. قصه این است که چگونه میتوانیم شکرکنیم که ما را پذیرفت دراین اردوگاه و خیمه گاه خودش.

 

 یکی از علمای می گفت: « ازخادم مسجد النبی پرسیدم چند سال است اینجایی؟ گفت: ۱۲سال است و با افتخارمی گفت: «حتی یکبار هم زیارت این آقا نرفته ام» زیارت توفیق می خواهد! می دانید یک میلیارد و اندی جمعیت چین، حدود یک میلیارد جمعیت هند آدم هایی هستند که یک بار نمی توانند یا علی بگویند، یاحسین بگویند.

 

ماازعهده شکریک یاحسین هم برنمی آییم. برخی هستند هفتاد سال ، هشتاد سال عمر میکنند ولی نام علی به گوششان نمی رسد یکبار توفیق پیدا نمی کنند بر زبانشان جاری بکنند ؛ بگویند یاحسین.

 

برکات جلسات عزاداری را نباید فراموش کرد برکات گریه برامام حسین، برکات مشکی پوشیدن، برکات هیئت رفتن، خصوصاً برای جوانان .

 

یکی ازآزادگان می گفت: ماه محرم رسیده بود و به ما گفته بودند صدایمان در نیاید وگرنه زیر چکمه هایشان خواهیم مرد. به بچه ها گفتم که من نوحه می خوانم باداباد هرچه شد فدای سر مولا. شروع کردم نوحه خواندن و بچه ها سینه زدند وگریه کردند کمی بعد افسر نگهبان امد و گفت: کی نوحه می خواند؟ گفتم من بودم. گفت برای چی نوحه می خواندی؟ گفتم: برای برکت فرزند پیامبر امام حسین(ع). گفت: دنبال برکتی؟ گفتم: بله. گفت: بیا بیرون. تا به وسط حیاط رسیدیم ضربه ای به من وارد کرد و افتادم روی سینه با آن پوتین ها تا توانست زد توی پهلوی من .گفت این هم برکتت حالا برو.ب جه ها کشان کشان مرا بردند و سر جایم گذاشتند. من مدت ها بود سنگ کلیه داشتم و هر چی به انها میگفتم به من محل نمی گذاشتند و از درد کشیدن من خوشحال می شدند . سنگ کلیه من هم عادی نبود بر اثر ضربات شدیدی که کلیه مرا مورد هدف قرارداده بود به برکت امام حسین (ع) دفع شد. شما می دانید از ان لحظه که اراده کرده اید به هیئت بیایید زیر نظر حضرت حجت صلوات الله و سلامه علیه هستید. هیئت کلاس درس است و در ان درس حماسه، معنویت، تواضع، مردانگی، غیرت، شرف وهزاران هزار چیز دیگر می دهند.

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب چهارم محرم