خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب دوم محرم

بسم الله الرحمن الرحیم

شب دوم محرم الحرام ۱۴۳۸ ۱۲/۷/۱۳۹۵

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی

فایل فشرده pdf خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب دوم محرم ۱۴۳۸

شهید سالمی شهیدیست که در زمان صدام ۵۰۰ ایست بازرسی را پشت سر گذاشت تا به کربلا برسد. هشت بار از پشت خاکریزها با لباس مبدل به کربلا  رفت . اخوی ایشان از وی نقل میکرد که یکبار در یکی از روستاها که برای شناسایی رفته بودیم نصف شب کسی به من  زد و گفت : بلند شو ! بلند شو ! بلند شدم گفتم چه خبر است گغت برو برو حرکت کن اومدن چشم باز کردم آن بابایی را که دیدم نبود ولی فهمیدم قضیه چیه فهمیدم بعثی ها دارن میان با سرعت از روستا زدیم بیرون آنقدر فرصت کردیم که به جاده رسیدیم وقتی به جاده رسیدیم خودمان را پرت کردیم در حاشیه جاده و دیدیم این ایف های بعثی موج موج امدن و روستاها را محاصره کردند و به همان خانه ای که در ان بودیم حمله کردن خب دیگه از دستشون در رفتیم وای بعد فکر کردم این کی بود که مرا صدا زد ؟ مرا بیدار کرد ؟ مرا نجات داد ؟ یقینا آن زمینی نبود آسمانی بود .

 

رفیق سید به من گفت در عملیات خیبر درگیری سنگین شد نیروهای بعثی پاتک زدن پاتک سنگین طوری که من بودم شهید سالمی و تعداد کمی از بچه ها پشت سر ما ۱۳ کیلومتر اب بود – حورالعظیم – پشت سرم را نگاه کردم دیدم راه نجات نیست بچه ها هم همه شهید شده بودند .ایشون موند و گفت همه برین من کنارشون هستم . خمپاره خورد روی زمین و دل و روده من ریخت بیرون طوری که میگفت چفیه را در اورد دور شکم من بست و به من گفت نترسی سید نلرزی محکم باش .

 

در همین حال رفت روی خاکریز تیر بارو تو دستش گرفت و فریاد زد (( والله ان قطعتم یمینی انی احامی ابدا ان دینی و ان امام صادق ان یقینی )) رجزهای حضرت عباس را به زبان جاری میکرد مگر میشود شما خدا را یاری کنید و خدا شما را یاری نکند چطور ممکن است که ۲۵ سال است که شهید شده و ۲۵ سال است که از قبرش بوی عطر به مشام میرسد مگر این جوان کیست؟ در کتاب خاطرات حضرت آقا آمده است که آن جوان به رفیقش قبل از شروع عملیات والفجر ۸ میگفت که پیروزی ما قطعیست .گفت که به او گفتم از کجا میدانی گفت نکاه کن در آسمان آیات پیروزی را نوشته آقا می فرمایند این جوان ها چشمشان باز میشود .

 

روایت داریم کسی که از دنیا برود و منتظر امام زمان است مثل این است که زیر خیمه امام زمان جان باخته است .

 

امروزه تحریم های شکننده هست بیکاری در بین جوانان زیاد است مشکلات مادی و …. با این همه مشکل آیا در امار خودکشی ما با کشورهای غربی یکی هستیم ؟ خیر در آخرین آمار بیشترین خودکشی در کشورهای غربی است فنلاند که مرفح ترین کشور است بیشتریت امار خودکشی را به خود اختصاص داده است . در آلمان پلی است که در خودکشی در انجا زیاد شده طبق بررسی ها منظره زیر پل زیباست و برای اینکه افراد مرگ زیبایی داشته باشند خود را از آنجا به پایین پرت میکنن . ببینین دنیای بی حسین و بی خدا و بی پیامبر به کجا میرسد مگر نه اینکه میگویند ای جوان بی قید باش مگر در سایت های مختلف تبلیغ نمیکنند برای خوشی پس چرا نیمی از تخت های بیمارستان های ایالات متحده مربوط به بیماریهای روانیست ؟ در همین آمریکا سالی ۳۲ هزار نفر با گلوله کشته می شوند . طی سال گذشته ۱۵۰ نفر آدم بیگناه با گلوله پلیس کشته میشوند .

 

امروزه همه به دنبال راه جدیدند آنان میگویند پیراهن سیاهی که برای امام حسین میپوشید دیگر چیست؟ خوش باشید ولی ما با حسین خوشیم می دانید تمام گریه ها افسردگی می آورند ولی گریه بر امام حسین انسان را شاد میکند .

 

تا به حال دقت کرده اید بعد از جلسه انسان فارغ از مشکلات است و حالت نشاط دارد آنان میدانند که هیئات راه نجات ما هستند برای همین است که میخواهند ما را از امامان و از روضه ها و عزاداریها دور کنند .

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام حاجتی – شب دوم محرم