خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام دکتر خسروپناه – چهارشنبه ۱۱ اسفندماه

بسم الله الرحمن الرحیم

مراسم فاطمیه دوم – ۱۳۹۵/۱۲/۱۱

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام دکتر خسروپناه

امشب شب شهادت بانوی دو عالم فاطمه زعرا است .

بانویی که قرن ها است  عرب و عجمبا زبان های مختلف دنیا از عظمت و مقامات معنوی ان حضرت سخن گفته اند و نگارشته اند ، کتاب های گوناگون، مقاله های مختلف ، اشعارو….این ها چیز هایی است که در فضایل بی بی دو عالم نوشته اند. اما هنوز وقتی عظمت ان حضرت را می بینیم با اون چه که نوشته شده است فاصله خیلی زیادی دارد یعنی واقعا نتوانسته اند ان بانوی بزرگوار را معرفی کنند که چه عظمتی دارد .


مقام عصمت زهرای مرضیه، مقام ولایت ان حضرت ، حضرت زهرا از مقام ولایت برخوردار بود ، امام نبو ولی ولایت داشت ، عصمت داشت.


یک روایت از امام باقر درباره اطاعت از خضرت زهرا (س) میفرماید: تمام بندگان و تمام مخلوقات عالم از جن و انس گرفته تا پرندگان و حیوانات و حتی پیامبران باد از حضرت زهرا اطاعت کنند یعنی حضرت زهرا از یک چنین مقام والایی برخوردار است.


زن نزد خدا مظهر جمال الهی است فی خداوند هم مظهر جمال دارد و هم مظهر جلال دارد و زن مظهر جمال الهی است ، جمال الهی باید تلاش بکند حسن رفتار، حسن اخلاق، حسن حجاب، حسن ایمان و… داشه باشد. زن های جامعه ما باید حضرت خدیجه حضرت مریم و… را الگوی خودشان قرار بدهند.


بعضی از این کوته فکران میگویند : چرا انقدر مجلس برای اهل بیت میگیرین مگر اهل بیت به ما نیاز دارد!اون نمیفهمه! اونی که به این مجالس نیاز دارد ما هستیم .


مجلس اهل بیت رفتن اگرحتی انسان گرفتار رهزن های ایمان باشد همین مجالس است که گاهی اوقات انسان را در یک لحظه متنبع میکند، حیات میده جان تازه میده ، ذکر اهل بیت عصمت طهارت قلب انسان را شفا میده مرض ها را بر طرف میکنه و جلوی رهزن های ایمان رو میگیره.


امام زمان(عج) میفرماید: من اقتدا میکنم به مادرم حضرت زهرا(س)

خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام دکتر خسروپناه – چهارشنبه ۱۱ اسفندماه
برچسب خورده در: