خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری – گرامیداشت هفته دفاع مقدس

//خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری – گرامیداشت هفته دفاع مقدس

بسم الله الرحمن الرحیم

گرامیداشت هفته دفاع مقدس -۱۳۹۵/۰۷/۰۴

خلاصه متن سخنرانی حجت السلام و المسلمین ماندگاری

دانلود فایل pdf خلاصه متن سخنرانی گرامیداشت هفته دفاع مقدس حجت الاسلام ماندگاری

 

هنگامی که دشمن در جبهه های می آید ما نیز اسوه و الگو می آوریم و قطعا شکست می خورد چرا؟

 

چون همین که با الگو می آید اطاعت پذیری در بین ما بیشتر می شود یعنی کامل از ولایت اطاعت می کند اطاعت از ولایت امنیت خواهد آورد مانند: انقلاب ما

 

یادمونه زمان جنگ گفتند همه باید به حرف امام گوش بدهند تا جنگ آسیب نبیند چرا؟

 

چون می دانستند اگر به حرف امام گوش کنند لااقل جون خودشون سالم می ماند. که هم اکنون ما در دوران جهاد اصغر نیستیم و بعید هم می دونیم که دشمنی در فکر جنگ نظامی با ما باشد چون قطعا ما نسبت به سی سال گذشته قوی تر شدیم، قطعا دشمنی نسبت به سی سال گذشته ضعیف تر شده است.

 

بعضی از افراد  می گویند که جوان های ما مانند جوانهای دوران دفاع مقدس نیستند اما حضرت آقا با این حرف مخالفت دارند و می فرماید: اگر جوان های ما نسبت به سی سال گذشته قوی تر نباشند، ضعیف تر نیستند.

 

دشمن تا کنون دیده است که نمی تواند با جهاد اصغر وارد جنگ شود می خواهد با جهاد اکبر وارد شود و فرقشان هم این است که جهاد اصغر یک نوع جنگ نظامی است که استدلا در طول تاریخ دشمن هر گاه خواسته با جبهه حق بجنگد شکست خورده و اینکه همه افراد را کشته باشد چرا؟

 

چون شهادت پیروزی است برای بچه های ما و یک جبهه دیگر داریم به نام جهاد اکبر که با نفس عماره است « ان النفس العماره بسوء انا ما رحما ربی » در جهاد اصغر رمز پیروزی اطاعت از وی بود در جهاد اکبر رمز پیروزی اتصال است، اتصال با خدا.

 

شهید میثمی در این باره می فرماید : قدرت آدمها به اندازه امکاناتشون نیست به اندازه اتصالاتشون و این اتصال دارای ۵ بخش است:

 

۱- اتصال به امر خدا

 

۲- اتصال با کلام خدا (قرآن)

 

۳- اتصال با خانه خدا (مسجد) 

امام در این باره می فرماید من از ناوگان آمریکا نمیترسم، از خالی شدن مساجد می ترسم.

 

۴- اتصال با ولی خدا (توسل)

 

۵- قطع اتصال با نافرمانی خدا (معصیت)

۱۳۹۵-۷-۱۳ ۱۶:۳۴:۳۳ +۰۰:۰۰شهریور ۴ام, ۱۳۹۵|خلاصه متن سخنرانی|دیدگاه‌ها برای خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری – گرامیداشت هفته دفاع مقدس بسته هستند