خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین موسوی مطلق – شب دوم

//خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین موسوی مطلق – شب دوم

بسم الله الرحمن الرحیم
جشن نیمه شعبان – ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام موسوی مطلق

دریافت فایل pdf خلاصه متن سخنرانی

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است …

در شب قبل ذکر شد برای درک معرفت دروازه هایی هست که هرکدام غنیمت است.
خود قرآن بهترین منبع هست بعد روایات و ادعیه و زیارات معصومین (ع)
خوب است با کتب زیارات ائمه (ع) مثل صحیفه مهدیه (عج) و مفاتیح الجنان بیشتر انس گیریم .
در یکی از زیارات امام زمان (عج) میخوانیم که حضرت خازن همه علوم و شکافنده هربسته ای است .
درجایی دیگر آمده است : رضیتک یا مولای اماما و هادیا و ولیا و مرشدا یعنی من راضی شدم که شما امام و هادی و ولی و مرشد من هستی …
امام زمان (عج) امام هستند اما این به ما بستگی دارد که راضی شویم تا با وجودمان امامتشان را بپذیریم مثل زمانی که امام علی (ع) هنگام شهادتشان نفرین نمودند که خدا شمارا به دیگران گرفتار کند .
راضی شدن تنها به گفتن ذکر و کلام نیست . امام یعنی پیشوا و راهنما و کسی که باید پشت سرش حرکت کرد و اگر پشت سر ایشان باشیم در صراط مستقیم گام نهادیم .
عقاید شیعه اثنا عشری :
اول اینکه امام باید معصوم و مصون از گناه و خطا باشد
برخلاف سایر فرق مسلمان ، اولی الامر هرمعنایی دارد و هرکس خلافت جامعه مسلمین را داشته باشد اولی الامرشان نیز هست ! مانند هارون و متوکل و … تا صدام و قذافی !
اما شیعه معتقد است که طبق فرمایش رسول الله (ص) در توضیح آیه ۵۹ سوره نساء ( اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم ) اولی الامر امام علی و امام حسن و امام حسین تا حضرت مهدی (سلام الله علیهم اجمعین ) هستند.
دوم اینکه از ناحیه خداوند منصوب شده باشد هم به نص و هم به وصیت (لوح جابر) و پیغمبر (ص) مامور ابلاغ است و هر امامی ، امام بعد از خود را وصیت کرده است.
وقتی میگوییم یا بقیه الله شما امام ما هستی اعتقاد ما باید این باشد که در تمامی فضایل و کرامات و عبادات ، ایشان جلودار ما هستند .
روزی گدایی در مسجد آمد و تقاضا میکرد مردم اورا نزد امام حسین (ع) آوردند و فرمودند تا الان کجا بودی گفت نزد برادرتان امام حسن (ع) بودم فرمودند چقدر به تو دادند گفت ۵۰ درهم آنگاه امام ۴۹ درهم به وی دادند (جلوتر از امام نباید بود حتی در بخشش )
امامان (ع) قدرت قانون گذاری دارند و میتوانند هرچه که خدا حلال یا حرام کرده به اذن خدا حرام یا حلال گردانند و حتی قدرت خلق کردن را دارند یعنی قدرت اثر برعالم تکوین و تشریع را بطور کلیه دارند .
اعتقاد ما بر اینست که امام شاهد و ناظر بر اعمال ماست (عین الله الناظره ) و نیز امام حاضر است اما ظاهر نیست پس اگر بدانیم امام حاضر و ناظر بر رفتار ماست گناه و نافرمانی نمیکنیم (آدمی که عاشق هست وقتی بداند معشوقش اورا میبیند حالی خوش دارد )
حضرت زهرا مرضیه (س) بین در و دیوار مهدی (عج) را صدازدند …

 

ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی
جان بی تو به لب آمد وقت است که باز آیی
اللهم عجل لولیک الفرج ….

۱۳۹۵-۳-۷ ۲۰:۳۴:۴۲ +۰۰:۰۰خرداد ۷ام, ۱۳۹۵|خلاصه متن سخنرانی|دیدگاه‌ها برای خلاصه متن سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین موسوی مطلق – شب دوم بسته هستند